Jeho začátky

15. července 2011 v 20:09 | Matdina |  Fernando Alonso◄

Jak vlastně Fernando začínal?

Už ve svých třech letech dostal od svého otce motokáru. Ta byla postavena pro jeho starší sestru Lorenu, ale ta o ni nejevila zájem. Prý byl ještě pak tak malý a nedosáhl na pedály, že musel sedět na polštáři

V roce 1994 vyhrál titul mistra Španělska v kategorii kadetů. O dva roky později získal titul juniorského mistra světa motokár a s nima pokračoval až do roku 1999.

Poté začal závodit s vozy v sérii Nissan Open za tým Adriana Campose. Titul získal hned napoprvé a sponzorován
Telefónicou přestoupil do Formule 3000. Závodil za tým Astromega, vyhrál závod ve Spa a celkově skončil čtvrtý.

Následně podpsal smlouvu s Flaviem Briatorem, který začal řídit kariéru mladého Španěla.
Alonso začal testovat pro tým F1 Minardi a v roce 2001 se stál závodním pilotem ve stejném týmu.
Po své první sezóně ve Formuli 1 se rozhodl přestoupit na místo testovacího jezdce do Renaultu, o rok později byl již v této stáji závodním pilotem.