Red Bull začne chybovat, domnívá se Alonso

24. července 2011 v 13:17 | Matdina |  SEZONA 2011
Fernando Alonso je přesvědčen, že vzrůstající forma Ferrari a McLarenu dostává Red Bull pod velký tlak. Rakouský tým by se tak mohl dopouštět více chyb a situace v šampionátu by tak nadále byla otevřená.

"Zcela určitě už to nemají tak lehké, jako když byli sekundu před všemi ostatními. Teď už je jejich náskok pouze několik desetin sekundy. Když jste před ostatními jen o několik desetin sekundy, není to stejné, jako když ostatní předjedete o celé kolo. Přípravy na závod jsou poté jiné. Záleží na strategii, na zastávkách v boxech. Viděli jsme to na Silverstone, viděli jsme to v Monaku, kde Mark ztratil při pitstopu dvacet vteřin," upozornil Alonso.

"Pak také v závodech, ve kterých na ně zatlačíme trochu více, je daleko větší možnost, že udělají nějaké chyby. V závodech, ve kterých dominují, je velice snadné skončit na prvním a druhém místě. Uvidíme, jak se vyvine počasí a jak konkurenceschopní budeme ve vlhkých nebo mokrých podmínkách. V současnosti nejsme nejrychlejší. Nejrychlejší byl Red Bull a McLaren byl docela blízko, takže se musíme v závodě posunout dopředu, pokud chceme pomýšlet na vítězství. S tímto počasím si myslím, že někdo z první trojky nedojede do cíle, protože to bude v mokrých podmínkách docela bláznivé. Takže, v případě, že dokončíme závod, bude pódium s nějakým DNF dobrý výsledek," dodal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama