Srpen 2011

Webber: Nebýt to Alonso, útok v Eau Rouge bych si možná rozmyslel

31. srpna 2011 v 15:28 | Matdina |  Ostatní
Mark Webber předjel v Belgii Fernanda Alonsa v zatáčce Eau Rouge a přiznal, že se mu při tom tajil dech. S méně zkušeným pilotem by si něco podobného zřejmě nedovolil.
Webberovi se nevydařil start do belgické Grand Prix a musel se startovním polem probíjet zpět nahoru. Jeho posledním soupeřem byl Fernando Alonso, když vyjel z boxové uličky.

"V takovou chvíli nemáte moc času počítat a já byl většinu závodu pořád frustrovaný tím startem, takže když jsem vyjel za Fernandem, bylo to velmi, velmi těsné na cestě dolů do Eau Rouge," popisoval po závodě Webber. "Věděl jsem, že Fernando použije KERS, takže jsem ho použil také. Samozřejmě jsem se za ním vyvezl, oba jsme velmi zkušení, nevzdáváme se snadno, takže to byl dobrý souboj, uspokojivý a vyšlo to."

Webber jel do Eau Rouge bok po boku s Alonsem a podařilo se mu ho předjet, na kopci už byl ve vedení. Přiznal ale, že to byl i pro něj napínavý moment. Kdyby byl jeho soupeřem někdo jiný, asi by si svůj manévr víc rozmýšlel.

"Aby to dopadlo dobře, musí to správně udělat oba jezdci, takže o to víc je to uspokojivé, když to můžete udělat s někým, jako je Fernando, protože on je prvotřídní jezdec a ví, kde jsou hranice," vysvětloval Australan. "Možná bych se zachoval jinak, kdyby to byl někdo jiný, ale nakonec mi to vyšlo."

"Možná v Monze budu na řadě já, aby to udělal on mně. Dole jsem zatajil dech, vjel jsem tam a nahoře na kopci jsem se podíval do zrcátek, pořád tam byl... No, neměl na vybranou, nakonec musel... Jeden z nás musel ubrat a já měl o něco lepší stopu, takže ubrat musel on."

Stará fotka s mladým Fernandem na jachtě :P

30. srpna 2011 v 13:28 | Matdina |  Ostatní
Jachta? NEbo co to je.. :D


Belgie-Spa N°3

28. srpna 2011 v 21:55 | Matdina |  SEZONA 2011


Prohlášení po závodě

28. srpna 2011 v 21:47 | Matdina |  SEZONA 2011
Fernando Alonso, 4.
Jet lépe snad nešlo, navíc jsme se hodně trápili s tvrdší směsí pneumatik. Upřímně, nemyslím si, že jsem měl reálnou šanci vyhrát. V prvních fázích závodu jsem byl ve vedení, ale věděli jsme, že pak už to bude horší. Škoda ztráty pódia. Byl to náš cíl a byl splnitelný. Oproti včerejšku už to bylo lepší, ale stále jsme něco ztráceli. Musím ale pogratulovat svým soupeřům, všichni odvedli skvělou práci. Dokud však budeme mít alespoň matematickou šanci, nevzdáme se. V Monze budeme chtít podat co nejlepší výkon.

Stefano Domenicali, šéf týmu
S výsledkem nemůžeme být spokojeni, ale musíme se na to dívat objektivně. Na měkké sadě byl hlavně Fernando velmi rychlý, ale na střední směsi jsme se trápili. To vysvětluje, proč Fernando, který útočil na nejlepší pozice, náhle spadl v pořadí dolů. Felipe také začal velmi dobře, ale doplatil na naše problémy s tvrdší sadou gum. Nepomohl nám ani Safety Car. Víme, co je naší Achilovou patou, takže na tom budeme dál pracovat.


Závodní neděle v Belgii

28. srpna 2011 v 15:56 | Matdina |  SEZONA 2011
Tak a dojel se závod na okruhu ve Spa! :) Fernando jel skvěle. Na začátku sice vyjel z tratě, protože Bruno Senna vjel do Jaimeho a ten drcnul do Fernanda. Ale tak každej má na to každý názor žejo. Pak přišel kamikadze Kamui! :D A Hamilton se do něj opřel a šuup.. Svodidla se teď furt bojej Hamiltona :D
Fernando se probojovával furt dopředu a dopředu, ale v důsledku defektu a toho, že měli opotřebovaný pneu, tak ho nejdřív předjel Mark a potom i Jenson, kterej byl snad i se Schumim nejlepším jezdcem dneška. :)
Fernandovi teda 4. místo, což si myslím, že je dobrý výsledek z 8. místa. Ale Ferrari zase něco zvrtlo se strategii. Doufala jsem, že to bude na podium, ale nevadí :)Fernandovo prohlášení po kvalifikaci (Spa)

27. srpna 2011 v 19:06 | Matdina |  SEZONA 2011
Fernando Alonso, 8.
Prožili jsme obtížnou třetí část kvalifikace, před námi byl velký provoz, nezajeli jsme čisté kolo, a takto jsme dopadli. Bylo to těžké, protože se podmínky neustále měnily a červené vlajky v prostřední části nás způsobily trochu stresu, protože jsme tou dobou byli jedenáctí.
Jsme-li osmí, pak jsme si to zasloužili, zítra si zkusíme polepšit. Je pravdou, že jsem nedojel v Q3 jediné kolo bez Péreze přede mnou, takže uvidíme, jak to zítra dopadne. Je očividně za mnou, takže nic nezískám, bude-li penalizován.
Toto je okruh, který samozřejmě nabízí příležitosti k předjíždění. Za Eau Rouge je velmi dlouhá rovinka, kde bychom měli využívat DRS. Budeme-li zítra rychlí, existují místa k předjetí, ale nikdo nevím, jak je kdo zde konkurenceschopný, protože jsme během tréninků ani v kvalifikaci nenajezdili dostatečný počet kol. Zítřek je otazníkem pro všechny. My jsme snad dostatečně konkurenceschopní na to, abychom bojovali na čele.
Z pohledu nastavení většina top týmů zvolila nastavení pro suché podmínky, protože zítra by nemělo pršet. Doufáme, že bude vše OK a déšť se neobjeví a uvidíme dobrý závod.

Sobotní problémy Ferrari: Nezahřáté pneumatiky a provoz na trati

27. srpna 2011 v 18:42 | Matdina |  Ferrari
Scuderia dnes nezažila dvakrát povedenou kvalifikaci. Felipe Massa se ještě dokázal kvalifikovat na vcelku solidním čtvrtém místě, Fernando Alonso však do závodu odstartuje až z osmé pozice.
S celkovými výsledky kvalifikace na Velkou cenu Belgie nemůže být Fernando Alonso spokojen. Největší soupeři startují v čele se Sebastianem Vettelem startují poměrně daleko vpředu. Španěl však přesto věří, že v závodě dokáže využít potenciál svůj i svého vozu a obsadí dobrou konečnou pozici.
"Osmé místo jednoznačně není uspokojivé, ale musíme ho akceptovat a pokusit se to napravit v zítřejším závodě. Docela si věřím, protože vím, že skutečný potenciál vozu je úplně někde jinde. K první a druhé části kvalifikace jsme přistoupili rozumně. Zvládli jsme i situaci pod červenými vlajkami. Byli jsme trochu pod tlakem, protože do konce zbývalo sedm minut a nebyli jsme v tu dobu dostatečně vysoko, abychom postoupili do první desítky. Na suchu to na pole position sice asi nebylo, ale šance na první dvě řady existovala.
Bohužel se mi nedařilo zajet čisté kolo, ve druhém a ve třetím se mi do cesty dostal Pérez a v tom posledním jsem před sebe musel v nájezdu do šikany pustit Webbera, jinak mi hrozila penalizace. Co se stalo, stalo se, zklamání ale cítím, jelikož jsme měli na víc," nechal se slyšet Alonso.

Spa-Tréninky + kvalifikace :)

27. srpna 2011 v 15:33 | Matdina |  SEZONA 2011
Takže tady jsou výsledky ze všech 3. tréninku. Dám to sem dycky všechno až po kvaldě, aby v tom byl dycky dobrej systém :D
1.trénink- Schumacher a Rosberg měli štěstí, že vyjeli na trať ještě před lijákem, takže měli nejlepší časy. Fernando teda až 11. To jsem čuměla, ale to se hned napravilo v druhým tréninku, kde už byl 2. A velkýmu Míšovi ( :D ) se nejdřív k 1. místu napsala další 1 a tudíž byl 11. No a nechápala jsem co se stalo s Vitalym :/ Protože jsem pako a prošvihla sem 2. trénink :D
Ale Michelino napsala, že prej se mu zasekl volant nebo co? :D

V 3. tréninku vyjel Fernando krátce a pak se vrátil a opustil už úplně kokpit. Podle prohlášení týmů prý šetří pneumatiky, ale kluci mají určo něco zalubem :D Všechno nejlepší Markovi :)

Kvalda: V kvalifikaci měl smůlu Schumacher, kdy mu upadlo kolo, takže bude startovat z posledního místa.
Fernandovi se v kvalifikaci moc nepovedl. Kvaldu vyhrál Sebastian Vettel. No, tak to čumim podle toho, jak celou dobu jezdil. No a koukám překvapení- Senna před Fernandem. A doufám, že pustěj Jeromeho :((Výsledky v celým článku)