Duben 2012

2R: 1. zápas playoff proti Rangers Washington prohrál 1:3, stav série 0:1

29. dubna 2012 v 12:41 | Matdina |  2011/12
Washington se dostal do druhého kola playoff. V něm hrají proti New York Rangers. První zápas však prohráli 1:3.
Chytal opět Braden Holtby. Capitals měli hodně šancí. Ale Bäckström, Sjomin a Green trefili jen tyčku. Poté měl velkou šanci Alex Ovečkin, ale zlomil hokejku. Jediný gól dokázal dát Jason Chimera v posledních 4 sekundách 2. třetiny. Moc nepomohlo to, že Capitals měli v jednu chvíli na ledě mnoho hráčů, tudíž musel někdo jít na 2 minuty sedět na trestnou lavičku. Odskákal to kapitán Ovečkin. V poslední minutě Caps odvolali brankáře, ale měli co dělat, aby jim Rangers do prázndné brány nic nedali. Power play tudíž nevyužili.

Caps:
2nd- 19:56- Jason Chimera (B. Laich)

Rangers:
2nd- 12:38- Artem Anisimov (R. Fedotěnko, R. McDonagh) ; 3rd- 07:00- Chris Kreider (D. Stepan) ; 3rd- 08:30- Brad Richards (Ch. Kreider, M. Gáborík)

Hvězdy zápasu: 1) Chris Kreider (NYR) 2) Brad Richards (NYR) 3) Ruslan Fedotěnko (NYR)

V dalším kole playoff čekají Washington New York Rangers

27. dubna 2012 v 14:57 | Matdina |  2011/12
Dnes v noci New Jersey vyřadili Floridu a New York Rangers vyřadili Ottawu. Tudíž v dalším kole se Capitals utkají proti NY Rangers.
New Jersey budou hrát proti Philadelphii.

WASHINGTON POSTUPUJÍ DO DRUHÉHO KOLA!

26. dubna 2012 v 20:35 | Matdina |  2011/12
Washington postoupil do dalšího kola! V posledním zápase porazili obhájce Stanley Cupu, Boston Bruins. Rozhodující gól dal Joel Ward s asistencí Mikea Knubla. Samozřejmě nechytal nikdo jiný než Braden Holtby (Houba :D ).
A jak to bude vypadat v druhém kole? Dnes v noci se hrají ještě 2 rozhodující zápasy. Mezi NY Rangers a Ottawou. A mezi New Jersey a Floridou.
Varianty pro druhé kolo play off:- Východní konference
1) Výhra Rangers a Panthers, ve druhém kole se utkají NY Rangers - Washington, Florida - Philadelphia.
2) Výhra Rangers a Devils: NY Rangers - Washington, Philadelphia - New Jersey
3) Výhra Senators a Panthers: Florida - Ottawa, Philadelphia - Washington
4) Výhra Senators a Devils: Philadelphia - Ottawa, New Jersey - Washington
Caps:
1st- 11:23- Matt Hendricks (J. Carlson, J. Chimera) ; 4th- 02:57- Joel Ward (M. Knuble)
Bruins:
2nd- 14:27- Tyler Sequin (J. Boychuk, A. Ference)

23. dubna 2012 v 21:41 | Matdina |  2011/12
Opět jsem koukala a doufala jsem, že Capitals vyhraje. Kdyby totiž vyhráli, tak by postoupili do dalšího kola playoff. To se ale nepovedlo. Hrálo se prodloužení a tam bohužel dali gól Boston. Nicklas Bäckström (WAS) se pokusil rozehrát. Ale nahrál přímo na hokejku bostonského hráče. Ten pak puk poslal dalšímu a vyšel z toho gól. Bohužel toto se stává neustále v každém zápase a tady byla opravdu smůla, že dal Boston gól. Rozhodovat o postupujícím se bude ve středu 25.4. Opět chytal Braden Holtby, ikdyž už je Michal Neuvirth zdravý.

Caps:
1st- 09:47- Mike Green (J. Ward, R. Hamrlík) ; 2nd- 19:18- Jason Chimera (N. Bäckström, R. Hamrlík) ; 3rd- 15:08- Alexandr Ovečkin (N. Bäckström)

Bruins:
1st- 05:56- Rich Peverley (A. Ference, P. Bergeron) ; 1st- 16:48- David Krejčí (M. Lucic, R. Peverley) ; 3rd- 11:57- Andrew Ference (T. Sequin) ; 4th- 03:17- Tyler Sequin (M. Lucic, D. Krejčí)

Hvězdy zápasu: 1) Tyler Sequin (BOS) 2) Nicklas Bäckström (WAS) 3) Andrew Ference

Bahrajn #3

23. dubna 2012 v 20:58 | Matdina |  SEZONA 2012

Capitals Newspaper #7

22. dubna 2012 v 19:26 | Matdina |  Capitals Newspaper
- Série playoff proti Bostonu je 3:2 ve prospěch Washingtonu.

- Dnes 22.4.2012 stačí vítězství Capitals, aby postoupil do dalšího kola playoff a vyřadili obhájce Stanley Cupu Boston.

- Nicklas Bäckström si uvědomuje svou chybu ve 3. utkání Caps, kde byl suspendován za krosček ( zákaz jedné hry) a omluvil se. Trenér Dale Hunter ho obhajuje tím, že hráč, který měl otřes mozku a 40 zápasu nehrál, by nikdy nechtěl někoho úmyslně zranit.

- Přítelkyně a manželky navštívily psí útulek ve Washingtonu. Minule jsme je mohli vidět v dětském lékařském centru. ZDE

- Capitals nejspíš prodlouží smlouvu s Alexem Sjominem. Ten od té doby, co ho zavrhovali dal více gólů, než kdokoliv jiný. Ve většině případů to je vždy první gól zápasu.

- Kapitán Alex Ovečkin a Alexandr Sjomin ve 4. zápase ve třetí třetině skoro nehráli. Trenér je nechal na střídačce. Ovečkin se vyjádřil: "Samozřejmě tam chci být, ale je to trenérovo rozhodnutí a já oceňuju kluky, jak hrají a vyhráli jsme. To je ta nejdůležitější věc. Nezáleží na tom, kolik minut jsem hrál. Chci tam být samozřejmě, ale je to na něm."